על היתרונות הפרקטיים והבטיחותיים של דלתות הזזה

ההחלטה איך לבנות את הבית שלנו היא החלטה שלא מקבלים ביום אחד אלא תהליך. כאשר אנחנו צריכים להחליט איזה דלתות יהיו בחדרי הבית שלנו אנחנו צריכים לקחת את הזמן בשביל לקבל את ההחלטה. דלתות הן הפתח לכל חלל והן יכולות להפוך כל חדר לחדר שהשהות בו נעימה יותר. כך למשל הבחירה להתקין דלתות הזזה בחדרי הבית השונים היא בחירה שהיא גם פרקטית מאוד וגם מאוד בטיחותית. היתרון המרכזי של דלת הזזה הוא שהיא לא תופסת חלק מהחלל של החדר. כאשר אנחנו מתקינים דלת רגילה בבית אנחנו צריכים לקחת בחשבון שכל פעם שנפתח אותה חלק מהקיר בחדר יהיה תפוס. דלת הזזה נגררת לאורך הקיר וכך נחסך לנו מקום. משום כך דלת זו היא דלת פרקטית יותר ויותר בטיחותית.

למה דלתות הזזה פרקטיות יותר לבתים עם ילדים קטנים?

דלתות הזזה הן דלתות פרקטיות יותר לבתים של משפחות עם ילדים קטנים. כאשר אנחנו רוצים להפוך את הבית שלנו לבית בו הילדים שלנו יוכלו להרגיש נעים אנחנו צריכים לעצב אותו באופן שיתאים להם.

דלתות הזזהכך למשל אנחנו יכולים לבחור להציב דלת הזזה בחדר הילדים וכך נוכל שהחדר שלהם יהיה חדר בו הם לא מרגישים לבד אלא חלק משאר חלקי הבית. היתרון של דלת זו הוא שכאשר היא פתוחה הילדים שלנו יכולים להרגיש שהם ביחד אתנו וכאשר היא סגורה הילדים יכולים לחוש בטוחים יותר.

האם דלת הזזה בטוחה יותר לילדים?

דלת הזזה היא דלת בטוחה יותר לילדים. ילדים רבים (במיוחד ילדים צעירים מאוד) מתמודדים לא פעם ולא פעמיים עם דלתות שנטרקות על אצבעות הרגליים או אצבעות הידיים שלהם. אם אנחנו רוצים למנוע מצב בו דלתות יטרקו על הילדים שלנו אנחנו יכולים להתקין דלתות הזזה. דלתות אלו לא נטרקות והסיכוי שהילדים שלנו יפצעו מהם קטן הרבה יותר מאשר הסיכוי שהם יפצעו מדלתות רגילות. בשביל שדלת הזזה תהיה עוד יותר בטוחה אנחנו יכולים להתקין בה מעצור דלת שימנע ממנה לחלוטין להיטרק.

איזה עיצובים יש לדלת הזזה?

ישנם סוגים שונים של עיצובים לדלתות הזזה. ניתן לרכוש דלת הזזה במגוון רחב מאוד של צבעים. כיום יש טרנד מקובל מאוד בו מדפסים על הדלתות ציורים כך שהדלת הופכת להיות חלק חשוב מעיצוב החדר. ניתן להדפיס על הדלתות מגוון רחב מאוד של ציורים מציורים של בעלי חיים ועד ציורים של צמחים או של כלי נגינה. כאשר אנחנו בוחרים איך לעצב דלתות הזזה עלינו לעצב אותם באופן שיתאים למראה הכללי של החדר. הדלת יכולה להפוך להיות פריט שמושך הרבה מאוד תשומת לב ויופי. כך למשל אנחנו יכולים לבחור שהדלת תהיה עם הדפסים של שחור לבן ואז היא תבלוט יותר בחדר.

דלתות הזזה בנויות בדרך כלל משני סוגים עיקריים של חומרים: עץ וזכוכית. כאשר אנחנו רוכשים דלת הזזה אנחנו יכולים לבחור מאיזה חומר היא תהיה בנויה. פחות נפוץ לראות דלת הזזה שעשויה מחומרים כמו פלדה או ברזל – כי המהות של הדלת היא הקלילות שלה וחומרים אלו הם חומרים מאסיביים מאוד וכבדים. ניתן לשלב בעיצוב של כל דלת הזזה גם עץ וגם זכוכית. כך למשל אפשר לבנות דלת הזזה מעץ שיהיו בו עיטורים של זכוכית או דלת זכוכית שתהיה לה מסגרת מעץ. חשוב להתאים את החומר ממנו עשויה הדלת לאופי של החדר ולעיצוב שלו.

פורסם בקטגוריה שיפוץ הבית, עם התגים , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.