קורס אופיס למגזר הנשי

על אף החתירה לשוויון בין המינים, ההבדלים המגדריים עדיין מטילים צל גדול על המימוש האישי של שני המחנות. נשים עדיין לומדות להאמין כי יכולותיהן הטכניות לוקות בחסר ונוטות לפקפק בכישוריהן, בעוד שאת הגברים עדיין מעודדים לחשוב, כי הגבריות שלהם נמדדת על פי יכולותיהם הטכניות.

כיום, כאשר יותר ויותר נשים חולשות על שוק העבודה, הן נדרשות להכיר את תכנות האופיס על בוריין כדי להפיק את המרב מסביבת עבודה מתקדמת, ורבות מהן בוחרות קורס אופיס כדי לזרז את התהליך.

נתראה באופיס
כאשר נשים נשאלות מדוע הן בחרו קורס אופיס תחת אפשרויות אחרות, כגון לימוד באמצעות האינטרנט או דרך ספרות מקצועית, הן מודות לא פעם, כי הקשר האישי והאנושי במהלך הלימוד הוא גורם בעל חשיבות עבורן, ואווירת התמיכה השוררת בו תורמת להנאה מן הלימוד. עוד הן מוסיפות, כי קורס אופיס מתאפיין בתכנית מובנית ומסודרת, המאפשרת להן ללמוד בצורה סיסטמתית את רזי התוכנות ואת הפונקציות העיקריות שלהן.

ללא תקרת זכוכית
בשנים האחרונות חל גידול משמעותי בכוח העבודה הנשי בישראל, כאשר אחת המשמעויות הבלתי נמנעות היא קידומן של נשים לדרגי ניהול. עם זאת, צרכיהן של נשים מנהלות שונים מצרכי גברים מנהלים, ולו בשל התפיסה החברתית את תפקידה של האישה במספר כובעים, כאשר כל כובע גובה ממנה מחיר יקר.

אישה שהיא אימא ומנהלת נקרעת לא פעם בין שני העולמות החשובים כל כך ומנסה לתמרן ביניהם. קורס אופיס פותח בפני אותן נשים לא רק את מכלול הפתרונות והאפשרויות שיש לאופיס להציע אלא גם מייצר שינוי בדפוסי החשיבה שהתקבעו, ומחדד את יכולת קביעת המטרות והצבת היעדים. במקרה זה, קהל היעד של קורס אופיס הוא פלח הנשים העובד בדרגי הביניים השואף להגיע לדרגי ניהול, כמו גם נשים המוגדרות כמנהלות אך נזקקות לכלים כדי להתמודד על תפקידים בכירים יותר.

לא חרדה מפני טכנולוגיה
החברה הישראלית מחולקת למגזרים רבים בעלי חלוקה פנימית. כך למשל, במגזר החרדי מקובל כי הגבר ילמד תורה בעוד האישה תהיה המפרנסת העיקרית. בערים רבות בישראל, גילו כי כוח העבודה של נשים חרדיות הוא נכס.
אזורי תעשייה רבים המשופעים במקצועות היי-טק הבינו, כי הכשרתן של נשים חרדיות המתגוררות בערים הסמוכות תוביל להצלחה. מטבע הדברים, החברה החרדית לא רק שאינה מעודדת נשים ללמוד מחשש שדעתן תוסח מתפקידן העיקרי כרעיות ואימהות, אלא אף דוחה את לימודי החול, קרי: מדעים, מתמטיקה ואפילו אנגלית, ועל כן נשים אלו נצרכות להתחיל למעשה כמעט מאפס.

קורס אופיס המיועד לנשים מן המגזר החרדי שם דגש על תוכנות הרלוונטיות לתחום ההיי-טק ועל לימוד תוכנות אופיס 2007. בנוסף, קורס אופיס מפחית את החרדה מפני עולם המחשבים, מעצים את הנשים ובעיקר מאפשר להם להתפרנס בכבוד.

פורסם בקטגוריה טכנולוגיה. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.