פרופיל בלגי

פרופיל בלגי
אין פלא כי השיר "הנה פתחתי חלון אל העולם המואר, תקשיב עכשיו איך הוא שר" חובר בישראל שטופת השמש. עם זאת, כדי שהאור יחדור דרך החלון גם בלי שיהיה צורך לפתוח אותו, נעדיף חלון של פרופיל בלגי.

טבעי שיהיה אור
ישראל מציעה שפע של תאורה טבעית – ובחינם! החיסכון בעלויות צריכת האנרגיה המתאפשר תודות לתאורת השמש- הוא עצום. בנוסף, ככל שהדירה מוארת יותר, כך נוצרת תחושה של מרחב וגודל, כמו גם אווירה שמחה ופתוחה.

כדי לנצל את אור השמש באופן מקסימאלי מומלץ להשתמש בפרופיל בלגי, משום ששטח המסגרת שלו הוא נמוך משמעותית משטחו של החלון, וכתוצאה מכך נוצר פתח גדול שדרכו חודר אור רב.
על גבי הפרופיל מורכבות זכוכיות התורמות להצפת הדירה באור, ומשום כך הוא מועדף על מעצבי פנים רבים.

צעד קטן לשינוי גדול
לא פעם שינויים מרתיעים אותנו בשל החשש מפני התהליך עד לקבלת התוצר המוגמר. בעיקר הדבר נכון בכל הקשור לשיפוץ הבית, גם אם ברור כי הוא נכון ומועיל לטווח הארוך.
החלפת חלונות הבית בחלונות בלגיים אינה כרוכה בלכלוך, רעש והוצאות על פועלים רבים, משום שהפרופיל הוא מודולארי. בשעת יצורו של הפרופיל קודחים בו חורים, כך שהמתקינים אינם טורחים כלל על ההיבט הזה, חוסכים זמן התקנה ותקלות אפשריות.

בוחרים פרופיל
פרופיל בלגי הוא פתרון אידיאלי לכל פתחי הבית באשר הם, בין אם חלונות ובין אם דלתות, הן בשל יופיו והן בשל חוזקו.
הפרופילים מיוצרים לא רק מאלומיניום אלא גם מברזל, המאפשר עיצוב של מסגרות דקות מאוד שניחנו בעדינות רבה ובעמידות גבוהה. הברזל עובר תהליך של גילוון על מנת למנוע היווצרות של חלודה, כך שניתן להנות מן הפרופיל למשך שנים ארוכות ללא חשש.
כמובן, יש לוודא לפני הרכישה וההתקנה כי הפרופיל מכיל שכבת סיליקון וגומי, על מנת להבטיח איטום מלא מפני רטיבות.

היסטוריה של יופי
העץ והבטון המאסיביים החלו מפנים את מקומם לזכוכית ואלומיניום כבר בשנות השמונים.
העבודה עם מסגרת אלומיניום, נירוסטה או ברזל, לצד שילובה של זכוכית שקופה או חלבית, היא פשוטה ומבטיחה תוצאות מרשימות.
חלונות בלגיים ניתן לפתוח במספר דרכים, ביניהן כלפי פנים, כלפי חוץ או דרך הזזה, והם משווים למבנה כולו מראה אירופאי קלאסי.
דרך הפתחים הגדולים חודר לא רק אור רב מן החוץ כי אם גם אוורור, כך שישנו מיזוג טבעי ותחלופה של אוויר בבית.

החברה המערבית, המתגוררת ברובה בערים סואנות, הזניחה שנים רבות את הפן האסתטי והדחיקה את הצורך ביופי. אך דרך חלון בלגי ניתן לגלות מחדש גם את יופיו של רחוב אורבאני, את קו הרקיע העירוני, וגם את אור הירח. הפרופיל מעניק לנוף מסגרת, בדומה לתמונה התלויה על אחד מקירות הבית.

פורסם בקטגוריה טכנולוגיה, צרכנות. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.