עורך דין רשלנות רפואית ותביעות רשלנות רפואית

הבריאות האישית שלנו היא הנכס החשוב ביותר שיש לנו. כאשר אנחנו לא בקו הבריאות אנחנו יכולים לחוש חרדה ופחד. אחת הדרכים להתמודד עם לחצים אלו היא לפנות לרופא מומחה לשם קבלת טיפול רפואי. הציפייה הטבעית של כל אחד מאתנו היא שהרופא אליו אנחנו פונים יעניק לנו טיפול מעולה ואיכותי. לעיתים רופאים יכולים לטפל בנו באופן רשלני בגלל חוסר תשומת לב או בגלל חוסר ביושר מקצועי. במקרה בו אנחנו חשים שהרופא שלנו העניק לנו טיפול רשלני אנחנו יכולים לתבוע ממנו פיצויים בבית המשפט. עו"ד רשלנות רפואית יכול לסייע לנו לתבוע את הפיצויים שמגיעים לנו בשל הרשלנות שחווינו.

מה משך הזמן בו מתנהלות תביעות רשלנות רפואית בבתי המשפט?

עורך דין רשלנות רפואית

עורך דין רשלנות רפואית

עורך דין רשלנות רפואית הוא איש המקצוע שיכול לייצג אותנו בהליך של תביעת רשלנות רפואית בבית המשפט. משך הזמן בו תביעות רשלנות רפואית מתנהלות בבתי המשפט יכול להיות מספר שנים. אחת הסיבות שבגללן משפטי רשלנות רפואית לוקחים כל כך הרבה זמן היא שבבתי המשפט בארץ יש עומס רב של תיקים ואין מספיק שופטים שיטפלו בכל התביעות. סיבה נוספת בגללה משפטי רשלנות רפואית מתנהלים במשך שנים היא שתביעות אלו יכולות להתברר במספר ערכאות של בתי המשפט. עו"ד רשלנות רפואית איכותי ימליץ לנו פעמים רבות לנסות ולהגיע להסכם פשרה מחוץ לכותלי בית המשפט.

כיצד ניתן להוכיח מקרים של רשלנות רפואית?

הוכחה של מקרי רשלנות רפואית היא צעד מורכב מבחינה משפטית. לא כל מקרה של סיבוך רפואי או של מוות הוא תוצאה של רשלנות מצד הצוות הרפואי. עו"ד רשלנות רפואית צריך להוכיח בעזרת עדים מומחים בתחום הרפואי שאכן בטיפול שאנחנו או שבן המשפחה שלנו היה רשלנות. הוכחה זאת צריכה להיות נתמכת בראיות שונות והוכחות רפואיות. ללא תימוכין של ראיות רפואיות ועדות של רופאים מומחים לא ניתן יהיה לממש את התביעה ולהוכיח את צדקותה.

האם כל חולה או כל בן משפחה של חולה זכאים לתבוע תביעת רשלנות רפואית?

למעשה כל חולה או כל בן משפחה של חולה זכאי לתבוע בעזרת עורך דין רשלנות רפואית את הצוות הרפואי שטיפל בו בגין רשלנות רפואית. למרות שלכל אחד יש את הזכות להגיש תביעה – לא תמיד כדאי ומוצדק לעשות זאת. לא כל מקרה בו בן המשפחה שלנו או אנחנו סובלים מתוצאות של טיפול רפואי שהשתבש הוא מקרה של רשלנות רפואית. מקרה של רשלנות רפואית הוא מקרה בו ניתן להוכיח שהרופא או הצוות הרפואי לא פעלו לפי הנחיות הטיפול הרגילות או טעו באופן חמור בזמן הענקת הטיפול. פנייה לאיש מקצוע כמו עו"ד רשלנות רפואית תוכל לסייע לנו לברר האם המקרה הרפואי האישי שלנו הוא מקרה שהייתה מעורבת בו רשלנות.

עורך דין רשלנות רפואית ותביעה של אנשי מקצוע פרא רפואיים

עורך דין רשלנות רפואית יכול לסייע לנו לתבוע לא רק רופאים אלא גם אנשי מקצוע פרא רפואיים כמו למשל פסיכולוגיים, עובדים סוציאליים, מרפים בעיסוק, קלינאיות תקשורת, פיזיותרפיסטים ועוד… . למעשה ניתן לתבוע בתביעות רשלנות רפואית גם מטפלים ברפואה אלטרנטיבית. כל אדם אשר התחייב להעניק לנו טיפול נפשי או פיזי לגוף או לנפש ואנחנו מרגישים שהוא התרשל בכך – חשוף לתביעה של רשלנות רפואית. חשוב מאוד לשמור תמיד תיעוד אודות הטיפולים הרפואיים שאנחנו מקבלים כי כך אנחנו יכולים לעקוב אחר איכות הטיפול לאורך הזמן וגם לשים לב האם הטיפול שקיבלנו היה רשלני או לא.

פורסם בקטגוריה משפטים. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.