עורך דין גירושין

כשהתחתנתם, הייתם רק אתם נגד העולם כולו, לפניכם נפרש האופק המרופד בצמר גפן ורוד ומתוק.  כשאתם עומדים בפני הליך גירושין, יהיו רק אתם זה נגד זו, יחד עם עורך דין גירושין.

גירושין

אופק חדש בפתח

תהליך של גירושין הוא תהליך של פירוק: חדוות היצירה המשותפת שחשתם בתחילת הדרך, פינתה את מקומה לכעסים ואי הבנות. בהעדר תחושות חיוביות ובהנתן רקע עתיר מרירות, יש צורך במעין מתווך שיוכל לצלוח את הפערים התקשורתיים. עורך דין גירושין מתחיל אתכם את המסע לקראת בנייה מחודשת.
המסע הזה כולל סוגיות הנוגעות בחלוקת רכוש, מזונות, משמורת על ילדים במידה ויש כאלה, ועוד.

בזירת הגירושין

כעיקרון, גירושין הם הליך משפטי לכל דבר, לכן חשוב מאוד להשתמש בשירותיו של עורך דין גירושין בקי ומנוסה.

הגשת בקשה לבית המשפט לענייני משפחה או לבית הדין הרבני מהווה  את יריית הפתיחה שלאחריה יתקיימו דיונים ראשוניים לשם בחינת עומק המחלוקת. הליכי ביניים המלווים בעורך דין גירושין יאפשרו לקבל במהירות יחסית צווים זמניים על מנת שיושג הסכם בין הצדדים.
במידה ולא הושג הסכם קובעים מועד להוכחות, כאשר פסק הדין הסופי נשען על סך המסמכים שהוגשו ועל הראיות בתיק.

לעתים, נגרר ההליך המשפטי גם לאורך שנים, כך שעורך דין גירושין מלווה את המסע על עליותיו ומורדותיו, לכן רצוי לבחור בעורך דין גירושין בעל רגישות גבוהה.

 פותחים תיק

עורך דין גירושין בעל התמחות בתחום משפחה מנסח כתב תביעה ומצרף את כל החומרים הנלווים. לאחר שעורך דין גירושין ימלא את הטפסים המתאימים ויחתום על התצהיר, מוגש
כתב הביעה למזכירות בית המשפט לענייני משפחה או למזכירות בית הדין הרבני, כשמפורטות בו כל העילות לגירושין.

יש לזכור, כי ל פתיחת תיק גירושין כמוה כפתיחת תיבת פנדורה, משום שהתגובה של הצד שמנגד בדמות כתב הגנה, עשויה להיות תוקפנית ובלתי צפויה.

כמה המלצות של עורך דין גירושין

ראשית, מומלץ לבדוק את המובן מאליו: האם ברצוננו לשקם את היחסים עם בן הזוג או שמדובר בסופה הוודאי של מערכת היחסים. חשוב לזכור, ששיקום היחסים לא עובר בשום בית משפט, ובמידה ובן הזוג מעוניין אף הוא במהלך שכזה, יש לפנות ליעוץ נישואין ולחפש פתרונות.
הליך גירושין מלווה באמוציות רבות, לכן רצוי לתכנן אסטרטגיה מראש ולפעול על פיה. עורך דין גירושין יסייע לכם להגדיר את המסלול לצד הקשיים הצפויים במהלכו. כל סטיה מן המסלול שלא על דעתו של עורך דין גירושין עלולה לשבש את המהלכים הבאים, לכן חשוב להמנע ממעשים פזיזים הנובעים מאימפולסים של רגע.

לימדו מה הן נקודות החולשה שלכם וזכרו כי בן הזוג מכיר ויודע כיצד, היכן ומתי "ללחוץ" עליהן. כל התפרצות מילולית או פיזית עלולה להחליש את האסטרטגיה שבניתם ולהקנות נקודות זכות לצד השני.

לעילות שונות לגירושין נלווה אופי משפטי אחר, וכך גם מערך זכויותיכם וחובותיכם על פי חוק.

פורסם בקטגוריה משפטים. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.