עו"ד רשלנות רפואית חיפה

קטנה ככל שתהיה ארצנו, ועל אף המרחקים הקטנים גיאוגרפית מעיר לעיר, הרי שבכל אחת ואחת מן הערים קיים שוני תרבותי, החל מהגייה שונה של מילים וכלה בהווי מקומי. לכן, רוב האנשים מעדיפים להשתמש בשירותיהם של בעלי מקצוע הבקיאים בניואנסים הקטנים של סביבתם הקרובה. לא יפלא, אם כך, כי חיפאים יעדיפו עו"ד רשלנות רפואית חיפה, המכיר היטב את בתי החולים וקופות החולים באזור.

את מי תובעים?

למרות שאין אפשרות למנוע מקרים של רשלנות רפואית באופן מוחלט, משקיעים מוסדות רפואיים משאבים במניעתם.

מוסדות רפואיים גדולים מעסיקים שורה של בעלי מקצוע, החל מרופאים ומרדימים וכלה באחיות וסניטרים, כך שלא פעם מקרה הרשלנות הרפואית הוא בעצם שורה של מחדלים. עו"ד רשלנות רפואית חיפה ינחה את התובע כיצד לתבוע את המוסד הרפואי והעומד בראשו.

רשלנות רפואית יכולה לבוא לידי ביטוי הן בהפרה של הסעיפים העקרוניים בפקודת נזיקין, והן בהפרת חוק זכויות החולה.

חוק ומחלות

לא סוד הוא, כי המפעלים הפטרוכימיים בחיפה פולטים מזהמים רבים ומסוכנים לאוויר, ואחוז החולים במחלות ריאה הוא גבוה.

עם זאת, כאשר מטופל מגיע אל רופא המשפחה בקופת החולים עם בעיות נשימה, על הרופא לשלול אפשרויות למחלות נדירות ולא להניח הנחות המבוססות על נתונים סביבתיים המספקים אבחנות ידועות, בעלות שכיחות גבוהה.

לצד מחלות הנובעות כתוצאה מזיהום סביבתי, ישנן גם מחלות המכונות "מחלות מקצוע". אלו האחרונות נגרמות בשל תנאי עבודה החושפים את העובד לחומרים מסוכנים, רעש, קרינה וכדומה.

מבחינת המוסד לביטוח לאומי, קיימת רשימת מחלות מקצוע סגורה שלא עודכנה משנות החמישים.

בעשורים שחלפו מאז נוסחה אותה רשימה התפתחו מחלות חדשות שמקורן בתנאי ההעסקה, אך הן אינן מוכרות בתקנות.

עו"ד רשלנות רפואית חיפה ידריך את העובדים שנפגעו כיצד להשלים את החסר בפסיקה כדי לזכות בפיצוי על מחלתם.

 מה הן העילות לתביעת מוסד רפואי בגין רשלנות רפואית?

בגין כל עבירה על החוק, אשר בוצעה במוסד רפואי מוכר בחיפה, יש לפנות לעו"ד רשלנות רפואית חיפה.

בין העילות נציין את הפרת חובת הסודיות הרפואית. חובה זו חלה על כל המוסדות הרפואיים, למעט מקרים מיוחדים בהם מחויבים בית החולים או קופת החולים במסירת מידע אודות מטופל.

בנוסף, הרופאים במדינת ישראל מחויבים בתיעוד מצבו הרפואי של החולה, כולל המלצות להמשך טיפול ופירוט הטיפול שזכה לו במסגרת שהייתו במוסד הרפואי. במידה ואבדו הרשומות הרפואיות, יש לערב עו"ד רשלנות רפואית חיפה, הבקי בהליכי התביעה.

עילה אחרת לתביעה של מוסד רפואי בגין רשלנות רפואית היא אי עמידתו בדרישה של הסכמה מדעת.

בבסיסה של הסכמה מדעת עומדת זכותו של המטופל להחליט על פי שיקול דעתו האם להסכים לטיפול רפואי כלשהו שקבע הרופא, בעקבות מידע מפורט ועדכני שקיבל מן הרופא.  זכותו של המטופל להביע את רצונו בטיפול או התנגדותו טרם זה החל.

פורסם בקטגוריה בריאות, משפטים. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.