מתנה ליולדת שאוהבים

בסביבתה המיידית של יולדת טרייה מתעוררת תחרות סמויה: איזו מתנה תסב את ההנאה המרבית, היעילות המקסימאלית ותקצור את ההצלחה הגדולה מכולן. מתנה ליולדת היא ללא ספק בחירה מאתגרת, ומתנה מוצלחת – על אחת כמה וכמה.

זה לא שוחד, זו מתנה!
כדי להתקרב לתינוק החדש שזה עתה נולד, יש לעבור קודם דרך האם. מדובר באסטרטגיה בסיסית ביותר, שהדרכים לייצר אותה היא על ידי צעדים בוני אמון, כגון הצגת הוכחות על מידת הקשב לצרכיה כמו גם התחשבות והבנה, הן לאלו הפיזיים והן אלו הרגשיים.

 

העדות האולטימטיבית לקשב מתבצעת באמצעות הענקת מתנה ליולדת, העונה בדיוק נמרץ על משאלותיה, טרם אף הביעה אותן. למעשה, ניתן לומר כי המתנה הקולעת ביותר מאצילה על הנותן סמכויות, ומזכה אותו לא רק בקרבה אל הרך הנולד, כי אם גם בסיפורים מפורטים מחדר הלידה.

אחד שיודע
מאחורי מתנה ליולדת עומד רציונאל, הנשען על היכרות עם האישה, עם הרגליה, העדפותיה ואורח חייה. כך למשל, במקרה של יולדת בעלת אמצעים כלכליים, ניתן להתמקד יותר בפן המפנק ובמתנות בעלות ערך רגשי, בעוד שעבור יולדת המוגבלת פיננסית, הדגש הוא על אביזרים הדרושים לצליחת התקופה המיידית, ויסייעו לה לעבור אותה ללא דאגות כלכליות.

יש מי שלאור היכרותו עם היולדת, ידע למה היולדת זקוקה ומה כבר מצוי ברשותה, כך שלא יהיה צורך לטרוח ולהחליף, במיוחד בתקופה כה לחוצה וטרודה כמו זו שלאחר הלידה. רוב היולדות יעידו, כי המצרך המבוקש ביותר עבור יולדת טרייה הוא שעות שינה, שהמחסור הכרוני בהן נותן את אותותיו.

למרבה הצער, לא ניתן לרכוש שובר המעניק שנת לילה רצופה בחודשים הראשונים, אך ניתן להעניק מתנה עם דגש על פינוק ומנוחה.

יולדת טרייה אך מנוסה
אחת השאלות הנשאלות בעת רכישת מתנה ליולדת והיא רלוונטית בבחירתה, בוחנת האם האישה כבר חוותה לידה בעבר או שמא מדובר בלידה ראשונה. אישה שזוהי לה לידה שנייה או שלישית היא אמנם בקיאה יותר ברזי גידול תינוקות, מכירה את התחושות הנלוות ואת הזמן הנדרש להתאזן, אך היא גם אם לילדים, ולפיכך צרכיה שונים מיולדת שזו לה הלידה הראשונה.

ברוב המקרים, הפעם הראשונה בה אישה מתמודדת עם חוויית הלידה היא מטלטלת ומהממת, וההתאוששות ממנה מתמזגת עם ההלם של ההורות. מתנה הלוקחת בחשבון את כל הפרמטרים הללו, היא מתנה מוצלחת וקולעת.

חדוות הנתינה

מזווית הראייה של נותן מתנה ליולדת יש לשים לב, היכן מתערבבים שיקולים אישיים מול צרכי האישה.
יש מי שהענקת מתנה מקורית היא בראש מעייניו, מתוך הנחה שמתנה שכזו תהיה בלתי נשכחת ותאיר אותו באור חיובי. אך שוכח, כי לעתים מתנה שכזו עלולה להיות לא רק בלתי מתאימה אלא גם מעייפת או מטרידה. על אף שמקוריות היא מבורכת, יש להכניס למערך השיקולים את טובתה של היולדת הטרייה.

פורסם בקטגוריה פנאי, צרכנות. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.