מחיצות אקוסטיות

אחת המשמעויות של חלל גדול היא אתגרים אקוסטיים, כשהיתרון של גודל השטח בא לידי ביטוי באפשרות לחלק אותו למספר חללים קטנים יותר. כדי לייצר נפרדות בין החללים מבלי לבטל את האופציות הגלומות בחלל המקורי, יש להשתמש במחיצות אקוסטיות.

למה נחוצות מחיצות אקוסטיות?
לא פעם מפתיע לגלות מה רב כוחם של חללים קטנים: הם משרים תחושה של אינטימיות, חמימות ורוגע. אחת הסיבות המזינות את התחושות הללו, היא האפקט האקוסטי, המונע הדהוד והחזרי קול בלתי רצויים.
כדי לנצל שטחים גדולים באופן מרבי, ניתן לחלקם באמצעות מחיצות אקוסטיות ולייצר חללי משנה.
כך, הופך אולם גדול המשמש למטרה אחת בודדת, למספר חללים המשמשים למספר מטרות שונות. קיומם של מספר אירועים במקביל מבלי שאירוע אחד יפריע לאחר, היא דרך להגדיל הכנסות ולמקסם את הרווח הפוטנציאלי שביכולתו של שטח גדול להניב.

מחיצות אקוסטיות

חושבים פתוח
לפני מספר עשורים, שטפה את הארץ שיטת "אופן ספייס" (חלל פתוח) שיובאה אלינו מארה"ב. משרדים רבים נבנו כך שהעובדים חולקים חלל גדול המופרד באמצעות מחיצות אקוסטיות. הודות למחיצות אלו, נהנים העובדים הן מסביבת עבודה שקטה ופרטית, והן מחיי חברה ומהאפשרות ליצור תקשורת נוחה ויעילה עם הסביבה.

אפשר להזיז קירות
בעולם המצוי בתנועה מתמדת, ניידות היא יתרון. ההבנה כי צרכינו משתנים כל העת הולידה מחיצות אקוסטיות ניידות. מחיצות אלו, כשמן כן הן: אין מקבעים אותן אל הרצפה, כי אם מניעים אותן על מסילות בתקרה. ניידות זו מאפשרת חלוקה המותאמת לצרכים משתנים, וביצועה תוך פרקי זמן קצרים. על אף ניידותם, רמת האקוסטיקה שמציעות המחיצות היא גבוהה באופן מיוחד ונשמרת בכל חלוקה.

פשוט ונקי
שינוי פני החדר מעולם לא היה פשוט, מהיר וזול יותר. כאשר מבצעים הפרדה באמצעות בניה קבועה, הרי שמדובר בחומרים יקרים ובימי עבודה שעלותם גבוהה. במידה ומעוניינים לבטל את ההפרדה, הרי שיש לשבור את המחיצה הקיימת ולבצע עבודות של גימור בקירות הסמוכים ואף ברצפה. פירוקן של מחיצות אקוסטיות ניידות מתבצע מבלי להותיר שובל של לכלוך או נזקים.
ניתן להזמין מחיצות בשלל גימורים לפי בחירה אישית: פורניר, לבד, זכוכית, טפטים ושאר אלמנטים במגוון רחב של גוונים. גימורים אלו אינם תוספת אסתטית בלבד, והם גם לוקחים חלק בשמירה על מידת האקוסטיות של המחיצה המוזמנת.

השקט מעבר לדלת
כאשר מחלקים חלל, הרי שנוצרים מספר חללים בעלי אופי שונה. הן בשל צרכים פונקציונאליים והן לשם עיצוב אופי החללים, ניתן לשלב בתוך מחיצות אקוסטיות ניידות גם חלונות ודלתות. באופן זה, מייצרים חיבור בין החללים שנוצרו מחד, ומקנים להם אפיון עיצובי מאידך. קביעת חלונות ודלתות במחיצות תורמת לנפרדות, מייצרת תחושת זרימה ומאפשרת לאור ואוויר לחדור פנימה.
בבתי מגורים פרטיים רבים מעדיפים להתקין מחיצות אקוסטיות לשם הפרדה בין חדר לחדר. אחד היתרונות במוביליות ובמודולאריות של המחיצות הוא היכולת לשנות את מיקומן מדי זמן, בהתאם להתרחבות המשפחה או בהתאם לצרכיה.

פורסם בקטגוריה כללי. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.