איך נבחר בעורך דין רשלנות רפואית?

עו"ד רשלנות רפואית – למי זה מתאים?

כאשר אנו הולכים לניתוח או לכל פרוצדורה רפואית אנו בטוחים שהפרוצדורה שמתבצעת היא הכי בטוחה בעולם ואנו עושים אותה ללא חשש. העניין הוא שהסטטיסטיקה נגדנו ובפועל מתרחשות אין ספור טעויות על ידי רופאים והצוות הרפואי. טעויות אלו אינן נשארות בחלל ריק והן גורמות לנו לנזק רב. בדיוק בשביל זה קיים עו"ד המתמחה בדיוק במקרים אלו ויכול לטפל בנזקים שנגרמו לנו. עו"ד רשלנות רפואית הוא הדמות אשר אמורה לסייע לנו לקבל את הכספים שמגיעים לנו כתוצאה מהנזק ולעמוד על זכויותינו. לכן כל מי שנפגע כתוצאה מרשלנות רפואית חייב להצטייד בעורך דין רשלנות רפואית ולקבל את המגיע לו.

עו"ד רשלנות רפואית

רשלנות רפואית – מקרה לדוגמא

א' סבלה מנקודת חן ברגלה השמאלית שנחשדה כמסרטנת. לכן הוחלט בניתוח כירורגי להוריד את נקודת החן ולטפל בה. א' פנתה אל רופא שזהו תחום התמחותו והלכה לישון בראש שקט לאחר שהוסברה לה הפרוצדורה של התהליך ולאחר שהייתה בטוחה כי הניתוח אינו מסוכן. ביום הבדיקה עוד הספיקה א' לערוך קניות בקניון הסמוך לבית החולים ובאה בראש שקט לניתוח. מה רבה הייתה הפתעתה של א' לגלות כי המנתח הסיר את נקודת החן אך מהרגל הלא נכונה ועוד גרם לה לפצע עמוק ברגל. אמנם מדובר בנזק קטן יחסית אך זוהי דוגמא מובהקת לרשלנות רפואית שהייתה יכולה להסתיים בנזק הרבה יותר חמור ומחייבת מענה של עו"ד רשלנות רפואית. כמובן שא' פנתה אל עו"ד המתמחה בתחום וזכתה בפיצויים נאותים שנגרמו לה כתוצאה מסבלה.

איך נדע באיזה עו"ד לבחור?

חשיבותו של העו"ד לעמידה על זכויותינו אינה מוטלת בספק. העו"ד דואג לייצג אותנו בבית המשפט, להגיע להסכם פשרה עם הצוות הרפואי המתרשל ולייצג אותנו בכל אשר קורה. שאלה כבדת משקל שמחייבת מענה מספק היא איך נדע באיזה עו"ד לבחור ומי יהיה עו"ד שייצג אותנו ברמה הטובה ביותר. ראשית אנו חייבים לקחת עו"ד שהתמחותו היא בתחום הרשלנות הרפואית. חשוב להבין כי עולם עורכי הדין מוצף ואין אנו יכולים לקחת עורך דין שהתמחותו היא בתחום שונה משלנו ולקוות לפי האמרה הידועה של הישראלים כי יהיה בסדר. בכדי לבחור את העו"ד הטוב ביותר עלינו לבחון את התיקים הקודמים של העו"ד ולראות האם גם הם עסקו ברשלנות. כאשר גם ברשלנות יש תתי נושאים שבהם העו"ד צריך להתמחות. רק עו"ד שיתמחה בדיוק בנושא שלנו יתאים ובו נוכל לבחור לייצג אותנו.

מה קורה כאשר ישנה רשלנות של העו"ד?

רשלנות היא דבר נפוץ לא רק בעולם הרפואה אלא גם בעולם עריכת הדין ואנו חייבים לשים לב לכך. ראשית הדבר הראשון שאותו אנו עושים הוא כפי שאמרנו לבחור את העורך הדין הטוב ביותר בכדי להימנע ממקרים אלו. שנית אנו חייבים ללוות את ההליך המשפטי לכל אורכו ולדעת כל העת מה העורך דין עושה בכדי לדעת שלא מתרחשות טעויות וכי הוא עושה את העבודה באופן הטוב ביותר. היה ומתרחשת טעות של העו"ד ואנו מפסידים את התיק בגללה הרי שעלינו לשקול ולהחליט האם לתבוע את העו"ד שוב בגין רשלנות אצל עו"ד אחר. זכרו כי יש לכם זכויות ואל לכם לוותר עליהם. כפי שאנו רוצים לבחור רופא טוב אנו צריכים לבחור עו"ד טוב.

פורסם בקטגוריה בריאות, משפטים, עם התגים . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.