כיצד לבחור דלת פנים?

הבית הוא מבצרנו ועלינו לעשות הכול בכדי לשמור עליו ולא פחות חשוב מכך להרגיש בו בבית. אז כיצד אנו נבטיח כי אנו נרגיש בבית כפי שצריך? על מה עלינו לשים דגש? התשובה לכך היא פשוטה להפליא בכדי להרגיש בבית עלינו להשקיע בעיצוב הבית. מאז המאה ה-20 עיצוב קיבל משמעות רבה לבית ולא בכדי, העיצוב משחק תפקיד כה מרכזי בבית. בין אם זה סידור החפצים או בחירה נכונה של הצבעים השונים בבית הרי שלעיצוב פנים רבות ואנו חייבים לשים על כל פן ופן שלו דגש. בשורות הבאות נאיר לכם פן מסוים של תחום העיצוב שיתכן ולא היה ידוע לרבים מכם אך יכול לשפר את רמת הבית שלכם בכמה דרגות ולהעלות אותו לרמה חדשה, בבחינה כיצד מומלץ לבחור דלת פנים לבית.

דלת פנים

מדוע דלת פנים כה חשובה לעיצוב הבית?

אחד הדברים החשובים ביותר לעיצוב הבית ומכאן לבית עצמו הוא בחירה של דלת פנים ראויה לבית. דלת פנים משפיעה על כל המרחב בה היא נמצאת ומקרינה על שאר הבית, יופי שלא ניתן לקבל בדרכים אחרות. דלת פנים היא דרך פשוטה ויעילה להעלות את עיצוב הבית על דרך המלך ולעשות זאת בקלות יחסית. למעשה רבים היום מתחילים לעצב את הבית קודם כל מדלת הפנים ולאחר מכן מתאימים את שאר הרהיטים אליה. כמובן שעלינו לחשוב ראשית כל מהו הקונספט העיצובי בו נבחר ושאיתו נלך לאורך כל הדרך.

איזה סוג דלת פנים כדאי להתקין?

אחת משאלות כבדות המשקל היא לא רק סוג העיצוב שאותו אנו בוחרים לדלת הפנים, אלא גם מאיזה סוג נבנה את הדלת. ישנם סוגי חומרים רבים שמהם בנויים דלתות פנים אך המובילים שבהם ובהם נתמקד הם דלתות מעץ ודלתות אלומיניום. לכל אחד מהחומרים הללו יש יתרונות וחסרונות, אך נראה כי הקריטריונים לבחירה הן דלתות שאינן מתקלקלות בקלות, מחזיקות מעמד לאורך זמן רב, קלות לתחזוקה, והכי חשוב הן יפות מאוד ומתאימות לרוב הקונספטים העיצוביים שאותם אנו רוצים להשיג בבית. על כך, שווה אפילו לשלם יותר אם אינכם מעוניינים להחליף את הדלת כל שלוש שנים.

איך נדע לבחור את עיצוב הדלת הטובה ביותר?

בין אם אנו בוחרים בדלתות עץ, אלומיניום או כל חומר גלם אחר, אנו עדיין צריכים להחליט כיצד הדלתות ייראו והשאלה היא כיצד עושים זאת, וכיצד מבטיחים את התאמת הדלת אל הקונספט העיצובי בו בחרנו. יתכן ואתם חושבים שתוכלו לעשות זאת באופן עצמאי, אך הדבר אינו פשוט כלל וכלל והדבר המומלץ לעשות הוא להיעזר במעצב מנוסה אשר יוכל לסייע לכם לבחור את עיצוב הדלת הטוב ביותר ולהתאימו אל שאר הבית. מעצב טוב הוא פעמים רבות ההבדל בין עיצוב מוצלח לעיצוב שמסתיים בכישלון טוטאלי ומכאן שאנו חייבים להקפיד על כך מאוד. בכדי לבחור את המעצב הטוב ביותר ראו עבודות קודמות שלו וקבלו עליו המלצות מכמה מקורות וכמובן הסתמכו על הרושם הראשוני שהוא משאיר עליכם.

היכן נקנה את הדלת המתאימה ביותר?

לאחר שהבנו איזה מהדלתות מתאימה לנו אנו צריכים להחליט היכן בדיוק נקנה את הדלת הטובה ביותר לנו. במקרה שמדובר בדלת עץ הרי שניתן ללכת לנגר אשר יבנה את הדלת מאפס ויתאים אותה במיוחד לנו. כמובן שאם מדובר על דלת פנים מאלומיניום הרי שניתן ללכת למסגר והוא יעשה אותו דבר בשבילנו. כמובן שניתן ללכת גם לחנות דלתות ושם לקנות את הדלת המתאימה ביותר לצרכינו וללא התאמה אישית.

פורסם בקטגוריה שיפוץ הבית, עם התגים , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.