אודות טיפולי השתלות שיניים

היתרון האסתטי של השתלות שינייםטיפולי השתלות שיניים

רבים מבין האנשים אשר חסרות להם שיניים בפה נאלצים להרכיב שיניים תותבות ללא שתלים. החיסרון הבולט ביותר של שיניים תותבות הינו קושי באכילה ודיבור, כמו גם פגיעה בתחושת הביטחון העצמי כל פעם שנאלצים לחשוף את השיניים התותבות לעיני כל.  בעיה נוספת עם שיניים תותבות היא חוסר היציבות שלהן, וזאת מכיוון שעצמות הלסת נספגות עם השנים. לפיכך, השיניים התותבות אינן מקובעות כפי שצריך ונעות בתוך חלל הפה.

לעומת זאת, שיניים תותבות או כתרים אשר מורכבים על גבי שתלים דנטליים מתקבעות אל עצם הלסת ומאפשרות לאכול ולדבר ללא חשש, כך שתחושת הביטחון העצמי חוזרת אל המטופל והוא יכול לחייך ולהמשיך בתפקוד מלא ללא חשש.

כמה עולה השתלת שיניים?

כאשר מדברים על העלות של השתלות שיניים, יש להפריד בין עלות השתלים עצמם לבין עלות הטיפול (ההליך הכירורגי).

למרות שכל השתלים עצמם עשויים ממתכת הטיטניום (מתכת אשר עוזרת לשתל להיקלט כמו שצריך בפה), יש שוני גדול בחומרים אשר מכסים את פני השטח של השתל. בנוסף לכך, קיימים מספר תווי תקן לכל שתל בהתאם למדינות בהן הם נמכרים. התקן המחמיר ביותר הוא התקן האמריקאי, וככל שהשתל עומד ביותר תקנים, כך מחירו יהיה מן הסתם יקר יותר.

האלמנט השני שמרכיב את המחיר הוא כאמור רמת המומחיות של הרופא, כאשר ככל שהרופא מומחה יותר ובעל שם, כך גם המחיר שיגבה בפועל יהיה יקר יותר. מעבר לזאת, גם למיקום הגיאוגרפי של המרפאה יש השפעה על המחיר מכיוון שתשלומי הארנונה והשכירות משתנים מאזור לאזור.

בנוסף לזאת, ישנם גם מרכיבים נוספים אשר קובעים את המחיר הסופי : למשל, סוג ואופי הביטוח על הטיפול, אופי ההשתלה (לדוגמה, השתלת כתר או שן תותבת), מצב המטופל (ככל שמצב השיניים טוב יותר, כך הטיפול יהיה מורכב פחות ולכן גם זול יותר) ועוד…

בסופו של דבר, רצוי לקבל מספר הצעות מחיר ולהשוות ביניהן. ההצעה הזולה ביותר אינה בהכרח המשתלמת ביותר מכיוון שהטיפול שאותו מקבלים עשוי להיות ברמה נמוכה ולפגוע בבריאות השיניים והפה בהמשך.

השתלת שיניים ביום אחד – האם זה מתאים לכולם?

בשנים האחרונות גוברת הפופולאריות של טיפולי השתלת שיניים ביום אחד – זהו טיפול מיוחד שבמהלכו ניתן להשתיל שיניים ביום אחד בלבד, זאת לעומת ההשתלה הקונבנציונאלית שכוללת תקופת המתנה שבין שלושה עד שישה חודשים.

יחד עם זאת, חשוב לדעת שהשתלה ביום אחד אינה מתאימה לכולם. למשל, היא איננה מתאימה למי שהעצם שלו אינה צפופה מספיק, למי שסובל מחריקות שיניים או למעשנים כבדים. יתרה מזאת, ההשתלה חייבת להתבצע על ידי רופא מומחה שמכיר את התהליך ומיומן בו ספציפית. על כן, לא כדאי להתפתות לפרסומים אודות השתלות שיניים ביום אחד מבלי לבדוק את כל האספקטים הללו.

מה חשוב לדעת לאחר התהליך

ישנם מספר דברים שחשוב לדעת ולהקפיד עליהם לאחר התהליך של השתלת שיניים :

  • מוטב לנוח ולא לעסוק בפעילות ספורטיבית על מנת לתת לגוף להתאושש
  • אסור לצחצח את האזור הישיר של ההשתלה במשך שבוע, אך יש לשטוף את הפה בכלורהקסידין במטרה למנוע את הופעתם של קרישי דם
  • יש לאכול מזונות רכים על פי הוראות הרופא
  • על מנת למנוע נפיחות והתפתחות של חבורות, אפשר להשתמש בחבילות קרח, או גלולות מתמצית הצמח Arnica Montana (טיפול הומיאופתי) למשך זמן קצר
  • יש להשתמש בחוט דנטלי יום יום על מנת לשמור על השתלים ולמנוע הצטברות אבנית
פורסם בקטגוריה בריאות. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.