חשיבותו של מומחה לחניכיים

חשיבותו של מומחה לחניכייםמומחה לחניכיים – מתי יש לפנות אליו?

גוף האדם יכול להשתנות במהלך השנים. כאשר אנו צעירים הגוף שלנו חזק מאוד ונדמה לנו שהוא  בלתי מנוצח. למעשה, הגוף שלנו יכול בשבריר שניה להיפגע כתוצאה ממחלה או מתאונה. פעמים רבות אנו לא מודעים לשבריריות של הגוף שלנו עד שהוא נהיה חולה או נפצע. אחד האיברים הכי רגישים שיש בגוף שלנו זה החניכיים. החניכיים שלנו רגישות מאוד וכאשר הן נפצעות או נשחקות השיקום שלהן יכול להיות ארוך. במקרה בו החניכיים שלנו נפגעות כדאי לנו לפנות למומחה לחניכיים שיטפל בנו וישקם אותן.

על טיפול משקם לחניכיים שנפגעו כתוצאה מתאונת דרכים

יש צורך בטיפול משקם לחניכיים לאחר שהן נפגעו בתאונת דרכים. פעמים רבות תאונות דרכים יכולות לגרום לנזק רב לגוף. במהלך תאונות דרכים אנחנו יכולים לסבול משבר בחניכיים. הטיפול הראשוני שנקבל לאחר התאונה הוא חשוב במיוחד. בימים שלאחר התאונה כדאי לנו לפנות לרופא שיניים שתחום המומחיות שלו הוא חניכיים. מומחה לחניכיים יוכל להעניק לנו טיפול משקם לחניכיים. טיפול זה יכול לכלול איחוי של השבר או טיפול שלו כך שהוא לא יבלוט. הטיפול יכול לכלול גם התקנה של גשר מברזל או מחומרים אחרים שיתמוך בחניכיים שלנו כך שהם לא יהיו במצב של נסיגה או במצב של דלקת כך שהחניכיים יוכלו לתמוך בשיניים.

למה חשוב לשקם את הפה, החניכיים והלסת?

חשוב מאוד לשקם את הפה, את החניכיים ואת הלסת שלנו. כאשר אנחנו מזניחים חלק אחד מהפה אז כל הפה יכול לסבול מכך. שיקום החניכיים שלנו יכול להטיב עם מצב השיניים ועם מצב הלסת שלנו. מומחה לחניכיים יוכל לסייע לנו לשקם את החניכיים שלנו כך שהן ישיבו טוב יותר בלסת. קיים קשר ישיר בין מצב הלסת שלנו ובין מצב החניכיים שלנו. כאשר יש מצב של נסיגת חניכיים כתוצאה מגיל, מחלה או תאונה אז המבנה של הלסת שלנו משתנה ואנחנו יכולים לסבול מכאב רב. טיפול בנסיגת החניכיים יכול להקל את הכאב שאנחנו חשים.

האם טיפולים משקמים לחניכיים כוללים ניתוחים?

טיפולים משקמים לחניכיים יכולים לכלול פעמים רבות ניתוחים. ניתוח בחניכיים נעשה תחת הרדמה. טיפול זה נעשה רק על ידי מומחה לחניכיים שהוא גם רופא שיניים מומחה לשיקום הפה והלסת. הניתוח עצמו יכול לכלול עיבוי של החניכיים הוא טיפול בשבר שלהם כך שהוא יאוחה. טיפול זה כרוך בתקופת החלמה שיכולה להיות ארוכה מאוד. תקופת ההחלמה מהניתוח יכולה לכלול מצב בו לא נוכל לאכול במשך מספר ימים או שבועות אוכל מוצק ונצטרך להתקיים אך ורק מנוזלים. במהלך תקופת ההחלמה מהניתוח נוכל לסבול מכאבים ויכול להיות שנצטרך לקחת משככי כאבים.

מומחה לחניכיים – האם כל מומחה יכול לטפל גם בילדים ובני נוער?

לא כל מומחה לחניכיים יכול לטפל בילדים ובבני נוער. בכדי להיות רשאי לטפל בשיניים ובחניכיים של ילדים ובני נוער יש לעבור הכשרה מיוחדת. החניכיים והשיניים של ילדים ובני נוער עדיין נמצאים פעמים רבות במצב של צמיחה והם עדינים יותר משיניים וחניכיים של אנשים מבוגרים. כאשר מבצעים טיפול משקם לחניכיים של ילדים ובני נוער יש לעשות זאת תוך התחשבות בכך שהחניכיים וכל הפה עדיין לא מקובעים ויש לטפל בהם באופן שיאפשר להם התפתחות תקינה. הטיפול בפה של ילדים ובני נוער דורש לפעמים התערבויות כירורגיות שיכולות לתקן את הפגיעה בפה ולאפשר לנו להמשיך ולהתפתח בהמשך החיים באופן נורמלי ותקין מאוד.

פורסם בקטגוריה בריאות. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.