על חלון בחדרי דירות בתל אביב

צחלוןעירים רבים בישראל מחפשים להגשים את החלום הגדול שלהם, ולמצוא דירה בעיר הגדולה – תל אביב. לגור במרכז העניינים, היכן שנמצאים כל המסעדות, ההופעות, ברים והמסיבות, ולחיות לרגע את החיים של העיר הלבנה. אך כולנו יודעים שתל אביב כלל לא זולה. בכל ההיבטים, ובעיקר בכל הקשור לשכר הדירה. למעשה, ההיפך הוא הנכון. ולפיכך, אותם צעירים שמנסים להגשים את החלום מתפשרים לעתים רבות על איכות הדירה שאותה ישכרו, רק כדי לגור במרכז של המרכז. בחלק גדול מהמקרים הם בוחרים לגור בקומת מרתף, בדירה ללא חלון אחד שלא לדבר על מספר חלונות, זאת, רק כדי לגור במרכז העניינים.

האם זה שווה את זה? כנראה שכל מקרה לגופו, אך אולי אותם צעירים שכן בוחרים לגור במרתפים ישנו את דעתם לאחר קריאת מאמר זה, על חשיבותם של חלונות ביתיים עבורנו.

אז למה חלון בבית הינו מצרך כל כך חשוב? ראשית, אור. חלון מאפשר לאור הטבעי, אור השמש הכה חשוב עבורנו, לחדור אל ביתנו, ולהעניק לבית אווירה מוארת ושמחה יותר. מי רוצה לגור בבית חשוך? לבית מואר יתרונות רבים, ולא לחינם רבים ממחפשי הדירות לא מוכנים לוותר על דירה מוארת.

אילו עוד יתרונות יש לחלון עבורנו, מלבד אור?. ובכן, מה לגבי אוויר? אם יצא לכם להיות פעם בקומת מרתף, נסו להיזכר בהרגשת המחנק. חלון נותן לבית אוויר, ומהבחינה הזו – כמה שיותר חלונות יותר טוב. בנוסף, חלון מקנה לנו אינטרקציה עם העולם החיצון ועם הנוף הנשקף מבחוץ. הרוב המוחלט של החלונות שקופים ומאפשרים לנו לצפות החוצה – לרחוב, לפארק או לכל מקום אחר – היישר מביתנו.

כמו כן יש להם יתרון בולט נוסף: סינון רעשים. רבים שבוחרים לגור במרכז ובתל אביב בפרט, סובלים מרעש. תל אביב פעילה מסביב לשעון שלא לציין את השיפוצים הנרחבים הנערכים ברחובות השונים בעיר. לפיכך ישנו רעש תמידי, המעיק לעתים על הדרים מסביב. כאמור, גם בעיה זו יכול לפתור עבורנו החלון. ישנם חלונות מבודדים מאלומיניום עם זכוכית כפולה ומשולשת, העוזרים לסנן רעשים, ובכך פותרים בעיה זו. לכן, מסיבות אלו, לא מומלץ לוותר על חלון בדירתכם, גם אם זה אומר שתיאלצו להתרחק קצת מלב לבה של העיר תל אביב.

אם נרחיק קצת מתל אביב אל מקומות אחרים בארץ, שם בוחרים הדרים לבנות את דירותיהם, נמצא יתרון נוסף ומעט לא צפוי אשר טמון במראה החיצוני של החלון. הקדמה הביאה עמה לחיינו שינויים רבים, גם בעולם עיצוב הבית, כשהחלונות השונים לא נשארו מאחור. כיום, בדירות רבות חלונות שאינם סטנדרטיים, בצורות, בצבעים ובגדלים שונים, המעניקים לבית אווירה שונה ומיוחדת. לכל חדר מותאם חלון מסוג אחר. מעצבי פנים רבים בוחרים להשקיע מחשבה רבה בעיצוב החלונות כאשר הם מעצבים דירה או בית עבור לקוח, זאת בשל היתרונות הבולטים שכבר צוינו בטקסט. כך, מקבל הדייר אור, אוויר ונוף, וגם נהנה מסוג של רהיט בבית.

אם גם אתם השתכנעתם שחלון הוא חלק בלתי נפרד מהנוף בבית החדש שלכם, קבלו טיפ קטן, רגע לפני שאתם מתחילים בבנייה של ביתכם החדש: אל תשאירו את תכנון החלון לסוף. הקפידו לבצע אותו כבר בהתחלה, כפי שבוודאי ייעץ לכם מעצב הפנים. הסיבה פשוטה: סוג החלון קובע למעשה את עובי הקירות בפרט ואת יתר הפרטים השונים בכלל, ולכן חשוב לבצע תכנון שלהם כבר בשלב הראשוני.

פורסם בקטגוריה שיפוץ הבית, עם התגים . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.