חיתוך בלייזר לייצור מוצרי תעשייה

ייצור דגמים לתעשייה יכול להיות אתגר בעל מורכבות משתנה. כאשר אנחנו מייצרים דגמים אנחנו רוצים בדרך כלל לייצר שבלונות מהם נוכל ליצור או ליצור כמות המונית של המוצר שלנו. באמצעות חיתוך בלייזר ניתן לייצר שבלונות למוצרים שונים. באמצעות חיתוך של שבלונות ממתכת או אפילו מעץ תהליך הייצור של מוצרים מפלסטיק או מגבס יכול להיות פשוט וקל יותר. כאשר אנחנו מייצרים שבלונות חשוב לייצר אותן באופן נוח מאוד וקל בלי יותר מדי התעסקות או הרבה מאוד זמן שצריך להשקיע בו רבות.

Depositphotos_6314960_xs

חיתוך בלייזר

יתרונות של חיתוך שבלונות בעזרת לייזר

יש הרבה מאוד יתרונות של חיתוך שבלונות באמצעות לייזר. חיתוך בלייזר יכול לאפשר לחתוך חומרי גלם שונים כמו מתכות למשל באופן מדויק הרבה יותר. כאשר אנחנו רוצים לייצר שבלונה לכל מוצר כולל כוסות, סכום או אפילו מסגרות לתמונות אנחנו צריכים לעשות זאת בעזרת חיתוך מדויק של תבניות מחומרי כמו עץ, פלסטיק, זכוכית או מתכת. חיתוך זה יכול להיות מורכב מאוד. כאשר מבצעים חיתוך בלייזר אז איכות החיתוך מדויקת יותר וטובה יותר. הבחירה לבצע חיתוך באמצעות לייזר יכולה לקצר את משך תהליך הייצור של השבלונות והיא יכולה להפוך את השבלונות לאיכותיות יותר.

מדוע יש חשיבות למהירות החיתוך ולכמות החיתוך מדי יום עבודה?

כאשר אנחנו רוצים לייצר כמה שיותר שבלונות או מוצרים ביום אחד למהירות שבה מתבצע החיתוך ולכמות השבלונות שניתן לחתוך מדי יום עבודה יש משמעות רבה. ככל שנוכל לחתוך יותר שבלונות מדי יום עבודה ותוך זמן קצר יותר נוכל להגדיל את הרווחיות של מוצרים אלו. חיתוך בלייזר יכול לאפשר לנו לייעל את אופן החיתוך של שבלונות אלו כך שהוא יהיה קל יותר ומהיר יותר. החיתוך באמצעות לייזר נעשה על ידי קרני לייזר מיוחדות שיכולות לחתוך באופן מדויק מאוד עד רמת המילימטר כל מוצר וכל שבלונה של מוצר כולל תכשיטים או מוצרים עדינים מאוד כמו למשל פסלים או מוצרים אלקטרוניים.

האם ניתן לחתוך כל חומר כולל מתכות וזהב בעזרת לייזר?

למעשה ניתן לחתוך כל חומר כולל מתכות וזהב באמצעות לייזר. חיתוך בלייזר נעשה פעמים רבות לשם חיתוך של מוצרים עדינים מאוד קטנים. כך למשל כאשר צריך ליצור חלקים למחשבים פעמים רבות חותכים את המתכות או המסכים למחשב בעזרת לייזר. ייצור מוצרים בעלי מורכבות רבה כמו טלוויזיות, מחשבים, מסכי טלוויזיה או להבדיל תכשיטים דורש עדינות רבה ודיוק מרבי. כאשר אנחנו מבצעים את החיתוך באמצעות קרני לייזר את קל יותר אחר כך להרכיב את המוצר באופן מדויק. הדיוק יכול לחסוך לנו הרבה מאוד זמן עבודה וכסף כך שייצור המוצר יהיה עבורנו רווחי יותר באופן משמעותי.

על תהליך חיתוך בלייזר לאחר הדמיה ממוחשבת של המוצר

התהליך של חיתוך בלייזר יכול להיות תהליך שבא לאחר הדמיה ממוחשבת של המוצר אותו אנחנו רוצים לייצר. יותר ויותר עסקים בוחרים לבצע חיתוך באמצעות לייזר לאחר שהם מדמים את המוצר ואת הדגם שלו באופן ממוחשב. הדמיה ממוחשבת יכולה לאפשר לנו לבצע חיתוך מדויק מאוד ואיכותי. ההדמיה תוכל לאפשר לנו לדמות את הדרך בה המוצר יראה באופן סופי. ההדמיה יכולה לאפשר לנו לדמות גם המרכיבים השונים של המוצר במהלך תהליך ההכנה שלו. באמצעות ההדמיה ניתן לראות איך המוצר יראה מזוויות שונות שלו וכך תהליך החיתוך שלו יכול להיות קל יותר והרבה יותר איכותי מבחינת הדיוק והעמידות שלו.

פורסם בקטגוריה טכנולוגיה. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.