זהר דליה

חברת זהר דליה היא דוגמא להצלחה ישראלית מדהימה, גם בקנה מידה עולמי. החברה מספקת חומרי גלם למוצרי ניקיון, הן לשוק הביתי והן לשוק המוסדי, והיא עושה זאת בהצלחה כבר יותר משבעה עשורים, ללא הפסקה.

זהר דליה הוקמה על ידי אנשי קיבוץ דליה בשנת 1939, עוד לפני הקמת המדינה. מרגע הקמתה החברה הלכה והתפתחה, כאשר כיום היא נחשבת לאחת המצליחות באזור וגם בישראל כולה. כושר הייצור של החברה מגיע היום ליותר מ-80 אלף טונות של חומר גלם מידי שנה בשנה.

המקורות וההתחלה

חברת זהר דליה הוקמה, כאמור, על ידי חברי קיבוץ דליה, אשר שייך למועצה האזורית רמות מנשה, סמוך לצומת מגידו. היא הוקמה למעשה באותה שנה בה הוקם הקיבוץ. כיום, מונה הקיבוץ כ-800 איש.

מאז אותה שנה פועלת החברה בתחום חומרי הגלם לייצור מוצרי ניקיון, כאשר בין היתר היא מספקת אבקות כביסה לשימושים ביתיים ומוסדיים, תוספים שונים לשיפור יעילות אבקות כביסה, נוזלים לניקוי רצפות, ג'ל לניקוי כביסה, שמפו, קרמים וכדומה.

לצד אלו מייצרת זהר דליה אינספור חומרים שרובנו כנראה לא מכירים: אלקנולאמידים, תוספי הכספה, בטאינים מרוכזים ועוד – כולם חומרים המשמשים לניקיון ונמצאים בחומרי ניקוי רבים בהם אנו משתמשים מידי יום.

ההתפתחות העסקית של חברת זהר דליה

עד שנת 2006 לא חל כל שינוי במבנה החברה, אך בשנה זו החליטה קבוצת אמיליה פיתוח לרכוש חצי מהבעלות על זהר דליה. הצעד הבא היה רכישה של מפעל זהר קוסמטיקס בשנת 2009 (זהו המפעל המייצר את מוצרי המותג 'קרליין', אשר ממוקם בירוחם) – ומכאן למעשה מגיע שמה של החברה היום.

כאן לא נגמרו הרכישות והשינויים: באותה שנה רכשה אמיליה פיתוח 50% מחברת ההפצה דנאגיס ובשנת 2010 החליטה לרכוש את החלק של חברת אקולאב בשותפות על חברת ההפצה. כך, 'נולדה' לה חברת בת לחברת זהר דליה, ששמה: זהרלאב.

זהרלאב אחראית כיום בין היתר על סיפוק מוצרי ניקיון וחיטוי, היגיינה והברקה מסוגים שונים ולצד זה היא מציעה גם שירותים טכניים ושירותי הדרכה בתחום ההיגיינה והניקיון למפעלי תעשייה, מוסדות ועוד.

מסע הרכישות המוצלח הזה הציב למעשה את זהר דליה כחברה הגדולה ביותר בישראל אשר מספקת מוצרים בתחום הטואלטיקה, הקוסמטיקה והדטרגנטים – חומרים המשמשים כחומרי גלם למוצרי ניקיון. כך הפכה זהר דליה מחברה לייצור חומרי גלם ובסיס בלבד, לחברה שחולשת על שווקים עצומים.

זהר דליה מציגה נתונים כלכליים מרשימים

על פי נתונים שפרסמה החברה באחרונה, ניתן להבין עד כמה מדובר בחברה גדולה ומצליחה: בשנת 2009 מחזור המכירות של החברה הסתכם בכ-215 מיליון שקלים, סכום יפה ומרשים לכל הדעות, אשר בהחלט מציב את החברה בצמרת העסקים בישראל.

לזה ניתן להוסיף בהחלט את נתוני הייצוא של החברה, אשר עומדים לבדם על סכום של 50 מיליון דולרים מידי שנה. החברה שמה לה כמטרה את החדירה אל השוק העולמי והיא אכן מצליחה להיכנס אליו בצורה טובה.

זהר דליה והשמירה על איכות הסביבה

כמו בכל מקום בעולם כיום, גם בישראל מושם דגש חזק על ייצור סביבתי ו'ירוק' בשנים האחרונות. החברה, על אף שהיא משתמשת בחומרים כימיים שונים לייצור מוצרי ניקוי, מקפידה על תהליך ייצור ידידותי לסביבה.

זהר דליה מקפידה לשמור על ייצור תעשייתי ללא שפכים, על רמות רעש תקינות אשר אינן פוגעות בסביבה ועל זיהום אוויר מינימלי עד אפסי. בדרך זו, מאמינים ראשי החברה, ניתן להבטיח גם מוצרים איכותיים ובריאים וגם את רווחת התושבים והסביבה כולה.

פורסם בקטגוריה צרכנות. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.