השתלת שיניים

אישה יפה עם שיניים בריאותהשיניים שלנו הן איבר מועיל ונחוץ מאוד, עד לרגע שבו הן גורמות לנו לכאב וסבל. אפשר היה לחשוב, שעקירה של שן חולה תפתור את הבעיה, אך למעשה היא רק תחילתו של תהליך הריפוי האמיתי.

השתלת שיניים מחזירה את בריאות הפה שלכם לתלם, ואת איכות החיים שלכם למסלולם התקין.

נוכחותו של הנעדר
חיוך עם שן חסרה הוא משהו שקשה להתעלם ממנו, ממש כפי שחיוך בריא וזוהר ממגנט את תשומת לבנו. בעבור מי שחיוכו לוקה בחוסר של שן, הופכת משימת החיוך למבצע של ממש, הכולל הסתרת הפה בכף היד, עיוות השפתיים כך שלא יחשפו את הפגם, ובאופן כללי: המודעות לחלל שנפער היא מתמדת, ומעיקה מאוד.

מעבר להשפעה הפיזית, המתבטאת בתזוזה של שיניים ובספיגת עצם, מתמודד האדם עם תחושות קשות של אובדן ביטחון עצמי ואף דיכאון. השתלת שיניים מצילה את החיוך, אבל לא רק.

ההשלכות הבריאותיות
השיניים שלנו מהוות חלק ממארג אנטומי רגיש ועדין, והן מסייעות לתחזק את מבנה הלסת. בנוסף, מערך הלעיסה המורכב שבפינו הוא חלק ממערכת העיכול, ועל כן יש משמעות רבה לתקינותו.

השתלת שיניים שומרת על בריאות הפה, תוך מניעה של מחלות חניכיים העלולות להתעורר בעקבות העקירה, או זיהומים אפשריים.
זאת ועוד: כאשר חסרות שיניים, מופר האיזון במבנה הלסת, באופן המפריע לפעילותה התקינה.

חוזרים לחייך
אחת המטרות של השתלת שיניים היא שחזור של מערכת השיניים המקורית, כדי שניתן יהיה להנות ממזון, למנוע שיבושים בדיבור, וכמובן: להשבת אסתטיקת הפה.

משום כך, כאשר מותקן שתל שעליו יורכב הכתר, נעשות מדידות מדוקדקות, הן של השן שנעקרה והן של השיניים הסמוכות לה. כאשר גודל השן אינו מתאים, עלולה להיווצר שחיקה מאסיבית ואף כאבים במפרקי הלסת.

מה הם שלבי התהליך?
ברוב המקרים, אורכת השתלת שיניים סטנדרטית כחצי שנה, בשל חלוקתה למספר שלבים.
בשלב הראשון, מתבצע תהליך של עקירת השן החולה והחדרת שתל טיטניום במקומה. ברוב המקרים, צורתו של השתל היא כשל בורג, שעליו מורכב הכתר. כעבור פרק זמן נוסף הדרוש להחלמת העצם ולהתהדקות אחיזתה בשתל, הוא נחשף, ומולבש עליו כתר, המתפקד כשן לכל דבר.

האם ההשתלה כואבת?
חרדה דנטאלית וחשש מפני כאב הכרוך בטיפול, הם בין הגורמים המרכזיים לדחייתם של טיפולי שיניים בכלל, והשתלת שיניים בפרט. אך כיום, תודות להתפתחות טכנולוגית ולנסיון עצום שהצטבר בתחום זה בקרב רופאים מומחים, התהליך כמעט שאינו מלווה בכאב, בטח לא בכאב בלתי נסבל, ואפילו ניתן לשכך אותו בקלות על ידי משככי כאבים המצויים בכל בית.

בנוסף, אפשר אפילו לבצע כיום השתלת שיניים בהרדמה מלאה או חלקית, כך שהטיפול עצמו מתבצע כאשר המטופל אינו בהכרה מלאה, אינו חש בדבר בזמן ההתרחשות, ובוודאי שלא יזכור דבר וחצי דבר מן הטיפול.

פורסם בקטגוריה בריאות. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.