הדפסת צ'קים

הדפסת צ'קים היא עוד אחת מאותן פעולות שמבוצעות כמעט מידי דקה בעולם העסקי, אך האדם הממוצע אינו מכיר אותן כלל. מדובר באחת הפעולות החשובות ביותר בתחום זה, ואם שאלת את עצמך היכן ניתן לבצע הדפסת צ'קים מקצועית ובטוחה, כאן תמצא את התשובה, והיא די פשוטה: בבתי דפוס המתמחים בכך.

הדפסת צ'קים – לא עניין לכל אחד

כידוע, הצ'קים הם מהאמצעים הפופולאריים ביותר גם היום לביצוע תשלומים, כולל בסכומים גבוהים יחסית, למגוון צרכים. לא מעט אנשים אף 'פורסים' את התשלומים, ממש כמו בתשלומי אשראי, לכמה חודשים בעזרת מה שנקרא צ'קים דחויים.

אבל, כדי לשלם בצ'קים, יש צורך לקבל אותם ממקור כלשהו. האדם הפשוט יזמין פנקס צ'קים חדש מהבנק שלו, ויקבל אותו בתוך שקית ניילון סגורה, חדש ומוכן לשימוש. אבל, ישנה אופציה אחרת לקבל פנקסים חדשים: הדפסת צ'קים ישירות מבתי הדפוס.

העניין החשוב כאן הוא 'כשרות' ההדפסה: כדי למנוע מצב של זיופים (מאז ומעולם צ'קים נחשבו לאחד האמצעים הנתונים, אולי יותר מכל, לזיופים בידי גורמים פליליים), בתי הדפוס אשר מאושרים על ידי המדינה ולפי החוק להדפסה של צ'קים הם מעטים. כדי להדפיס צ'קים באופן קבוע, צריך לעמוד במספר תקנות.

בתי הדפוס מדפיסים צ'קים גם לבנקים עצמם

הרי הבנק שממנו תזמין את פנקס הצ'קים הבא שלך, לא מדפיס אותו בבית הדפוס שהוא מנהל. הוא שולח את ההזמנה לבתי דפוס מאושרים איתם הוא עובד במשך תקופה, והם אלו אשר מספקים לו את הצ'ק המודפס, תקין ומאושר.

כל צ'ק חייב לעמוד במספר חוקים ותקנות, כפי שנקבעו בחוק. כך למשל, בתחתית כל צ'ק חייב להיות מעין פס מגנטי, לרוב כמעט בלתי נראה; יש בו מספר קבוע של נתונים שאסור לחרוג ממנו; על הצ'ק יופיעו פרטי החשבון של המזמין, בצורה ייחודית, כדי למנוע אפשרות לזיופים – ועוד ועוד.

לכן, כאשר אדם מזמין הדפסת צ'קים מבית דפוס כלשהו ולא ישירות מהבנק, חשוב מאוד שישים לב האם יש לבית הדפוס הזה אישור להדפסה. הדבר הטוב ביותר הוא לחפש את בתי הדפוס שעובדים ישירות עם הבנקים – לא משנה במקרה הזה באיזה בנק מדובר. תוכל לשאול את בעלי בית הדפוס בעצמך. הם ישמחו מאוד לשתף אותך במידע כזה.

מדוע שאדם יצטרך להזמין הדפסת צ'קים מיוחדת כזו?

כפי שצוין בפתיחת המאמר, הדפסת צ'קים היא פעולה מעט נסתרת מהעין עבור האדם הפשוט. זה לא יבין מדוע להזמין צ'קים מודפסים במיוחד, אם יש באפשרותו לעשות זאת בקלות דרך הבנק שלו.

ובכן, לרוב הדפסת צ'קים תיעשה על ידי חברות גדולות, ארגונים וכן בתי עסק קטנים, אשר רוצים למתג גם את הצ'קים שלהם בעזרת הלוגו של הגוף העסקי. למרות שזה יכול להישמע כמותרות או כבונוס בלתי מחייב, בעולם העסקי מדובר ביתרון גדול ובפעולה הכרחית.

הדפסת צ'קים – הדרך להפוך את תדמית העסק לרצינית

חשוב על זה: כאשר אתה מקבל צ'ק אשר עליו מתנוסס לוגו של ארגון או חברה, אינך מעניק לו יחס אחר? לא תייחס לארגון חשיבות גדולה יותר? צ'ק אשר מוזמן מראש על ידי הארגון ולמעשה משקף את התפיסה שלו (בעזרת הלוגו), יעלה את תדמית הארגון בעיני המקבל.

זו הסיבה מדוע חברות גדולות וקטנות כאחת, לא יותרו על הדפסת צ'קים אישית, כזו אשר תיצור עבורן פנקס צ'קים ממותג וייחודי להן. לכן, ברור כיום מדוע הדפסת צ'קים היא פעולה שכיחה ומבוקשת מאוד, אשר מתבצעת על ידי כמה מבתי הדפוס הגדולים בישראל.

פורסם בקטגוריה טכנולוגיה. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.