דלתות

דלתות הן ההבדל בין כוננית מדפים לבין ארון. בכוחן להגדיר חלל פתוח או ליצור חדר אינטימי. הן אלו שמסתירות או מגלות ובעצם הגבול העובר בין מסתורין לחולין. לכאורה מדובר במחיצה על ציר, בפועל מדובר בנקודת השקפה.

כניסה עם סטייל
דלת הכניסה היא הרושם הויזואלי הראשון שנתקלים בו האורחים המתדפקים עליה
טרם הכניסה לבית. האורח ממתין מאחורי הדלת המוגפת עד לפתיחתה, ובפרק זמן זה היא מעצבת תפיסה ודעה לגבי העתיד לבוא.

אך לא רק העיניים שופטות וחורצות אלא גם חוש השמיעה, שכן האורחים יוצרים קשר פיזי של ממש עם הדלת בעצם הנקישה; ככל שההד הבוקע מן הדלת רב יותר, כך רב הרושם. למעשה, האפקט של נקישה קלה היוצרת צליל עמוק, הוא דרמטי ביותר.
התפיסה החושית שלנו היא מורכבת וטעונה באסוציאציות, ולפיכך ניתנת למניפולציות חיצוניות.

גם וגם
כאשר אנו בוחרים את דלתות, עלינו לקחת בחשבון הן את הפרמטרים הדקורטיביים והן את אלו הפרקטיים. מצד אחד, חשוב לאפיין את הבית כולו על ידי שילוב אלמנטים המגדירים אותנו כבר בכניסה, מצד שני, חשוב לשדר עמידות ובטיחות כנגד פריצות. לכן, לפני קבלת ההחלטה, מומלץ להתיעץ עם מנעולן מיומן.
באשר למידת הדקורטיביות של דלת הכניסה, הרי שמדובר בעיקר בטעם אישי : יש מי שיעדיף דלת פלדה, יש מי שדלת הפלדה תעורר בו תחושה קרה ומנוכרת ועל כן יבחר בדלת עץ, ויש מי שיבחר לשלב בין השניים ואולי אף יוסיף מקטע זכוכית. שיהיה.
באשר לממד הבטיחותי, הרי שמדובר גם באלמנט פסיכולוגי. דלתות פלדה משדרות לא פעם חוסן שחסר לדלת עץ, בעוד שבפועל מבחינה טכנולוגית אין כל הבדל אמיתי ביניהן.

קווים לדמותה של בחירה מוצלחת
כאשר אנו בוחרים דלת לכניסת הבית עלינו לקחת בחשבון את החזות הכוללת של סביבתה. רצוי להתאים את צבעה לצבעם של הקירות, של המשקופים ואף לסוג הריצוף.
בנוסף, יש להתאים את דלת הכניסה לאילוצים הקיימים בסביבתה ולהתאים את המפרט הטכני שלה בהתאם. כך למשל, לא מומלץ להתקין דלת בעלת רגישות לשמש באזור החשוף לקרינה ישירה.

את הדלת מומלץ לבחור לאחר שאותרה מתוך מבחר גדול ומגוון, המאפשר התאמה מדויקת ככל האפשר לטעם האישי. אם ההיצע בשוק מוגבל לדעתכם, יש באפשרותכם להזמין דלת באופן אישי ובעיצוב מיוחד.

בעת רכישת הדלת יש לוודא כי החברה המשווקת היא אמינה וכי מובטח לכם מענה על כל צורך, שאלה או שירות העתיד להתעורר בהמשך. בדרך כלל, חברה וותיקה בעלת נסיון בתחום הדלתות לא רק מאפשרת גמישות גבוהה בכל הנוגע להתאמה האישית, אלא אף מספקת אחריות למוצריה.

דלת הכניסה עתידה לשמש אתכם שנים רבות ולהגן על רכושכם, עם זאת, מומלץ לקבוע מראש תקציב שנועד לרכישת הדלת. גם אם הזמנתם דלת מעוצבת, וודאו כי החברה המספקת אותה עבורכם עובדת על פי מגבלות התקציב שנקבע מראש.

פורסם בקטגוריה צרכנות. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.