דלתות פנים לבית

בעבר, דלתות היו בעיקר מוצרים פונקציונאליים: אמצעי לשמירת ביטחון השוהים בבית (דלתות כניסה בעיקר) או אמצעי לשמירה על הפרטיות בתוך הבית (דלתות פנים). היום, מדובר באמצעי אשר משמש לא רק למטרה ספציפית כזו, אלא גם כפריט עיצובי חשוב שקובע רבות לגבי מראה הדירה.

בחירה של דלתות היא לא בחירה פשוטה. ישנם היום בשוק עשרות סוגים של דלתות, פנים וכניסה, והאפשרויות עשויות להיות מבלבלות מאוד. עם זאת, הקפדה על בחירה של דלת יפה אך גם איכותית היא שתאפשר לכם לצלוח את המשימה הזו בשלום.

דלתות מעוצבות לא יהיו בהכרח גם איכותיות
וזו אולי הבעיה העיקרית של שוק הדלתות לבתים פרטיים בשנים האחרונות. לקוחות רבים מחפשים את המקוריות והחדשנות שבעיצוב, ומוותרים או מתפשרים בנושא הבטיחות והיציבות של הדלת, כמו גם על האיכות שלה. וזה חבל, משום שהתוצאה הסופית לא תהיה משביעת רצון והתחושה שהכסף בוזבז לחינם לא תאחר לבוא.

דלתות פנים

המפתח לבחירה הנכונה הוא כזה: בדלתות כניסה אל תתפשרו על יכולות האבטחה של הדלת, לא משנה מאיזה חומר היא מיוצרת. בדלתות פנים, אל תתפשרו על חומרים איכותיים ובעיקר עמידים למים, כדי למנוע מצב של בלאי מהיר.

הבחירה הנכונה של דלתות כניסה
כאמור, דלתות כניסה חייבות להיות בטוחות, יציבות ובעלות יכולת אמיתית להגנה על הבית. דלתות הכניסה מיוצרות כיום בעיקר מפלדה או עץ, אך לעיתים קרובות יכילו גם כמות לא מעטה של זכוכית. השילוב בין חומרים אלו יכול להניב תוצאות מרהיבות ביופיין, אך גם לגבש דלת חזקה במיוחד. הכל עניין של מקצועיות.

ככלל, דלתות כניסה שמכילות זכוכית נחשבות לפחות בטוחות (הזכוכית ידועה כחומר פחות עמיד), אך אין זה אומר שאתם לא יכולים לבחור כאלו. כדי שתהיו בטוחים שמדובר בדלתות בטוחות באמת, רכשו אותן מהיצרניות המובילות בשוק ו-וודאו שקיים עליהן תו תקן של מכון התקנים הישראלי.

בחירה חכמה של דלתות פנים
דווקא זו לפעמים תהיה בחירה קשה יותר, בעיקר משום שכיום קל לייצר דלתות פנים זולות. המפתח כאן הוא, כאמור, החומר: דלתות הפנים לא חייבות להיות עמידות בפני פריצות, אלא בפני נזקי הזמן, המים וחומרי הניקוי אליהם הן נחשפות כמעט מידי יום.

לכן, מומלץ מאוד לרכוש דלתות עשויות עץ מלא משוח בלכה או מצופה בחומר עמיד למים. אפשרות נוספת היא דלתות אלומיניום בעלות ציפוי דקורטיבי, שגם ירכך את הפגיעה מהדלת, אם וכאשר. האלומיניום קל, לא מחליד ופשוט לניקוי, כך שהוא מתאים אפילו כדלת פנים מעוצבת ללא ציפוי מלא.

הדבר המשמעותי ביותר בבחירת דלתות הוא לא לחפש את הזול ביותר. אלו מהמוצרים בהם החשיבות של איכות המוצר היא מהגבוהות ביותר. לכן, עדיף לרכוש דלתות מעט יותר יקרות (לא חייבים ללכת, כמובן, על היקר ביותר) ולדעת שמבחינה זו יהיה לכם 'ראש שקט' למשך עשרות שנים.

פורסם בקטגוריה צרכנות. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.