בניית אתרים – כן לכל אחד

אם עד לפני כמה שנים רק אנשי מקצוע עסקו בבניית אתרים, כיום המצב שונה לגמרי. בעזרת פלטפורמות שונות, ניתן לבנות אתר בעצמכם, ואפילו בצורה די פשוטה. ההסבר המלא בפנים

עד לפני כמה שנים, בניית אתר הייתה משימה מורכבת, אשר התאימה לחלקים קטנים באוכלוסייה. למעשה, רק אלו אשר למדו את הנושא ועבדו בו באופן קבוע, עסקו במלאכה. אלא שעם השנים, כמו בתחומים רבים, בניית אתרים הפכה לסיפור פשוט וידידותי יותר למשתמשים, והפכה לנגישה יותר עבור חלקים גדולים יותר באוכלוסייה. אם עד לפני מספר שנים בעל עסק שרצה אתר משלו עבור העסק שלו נאלץ לפנות לאיש מקצוע, כיום כל אחד מאיתנו יכול לעשות זאת בעצמו.

בניית אתרים

בשנים האחרונות קמו להן חברות חדשות, המציעות לאנשים פרטיים לבנות אתרים בעצמם, בפלטפורמות שונות. בעזרת מדריכים שונים באינטרנט – מצולמים או כתובים – כל אחד כיום יכול לפתוח אתר משלו בעזרתן של אותן חברות ששברו את השוק. בניית אתר מעולם לא הייתה פשוטה יותר. כיום פשוט ניתן להיכנס לאחד האתרים המציעים שירות זה, לבחור את הפלטפורמה החביבה עליכם (ישנן מאות אם לא אלפי דוגמאות לאתרים קיימים באתרים אלו, אשר תוכלו להשתמש בהן גם באתר שלכם) ולהתחיל בבניית האתר שלכם.

אבל עוד לפני שתיגשו למשימה, כדאי שתדעו מספר דברים על הנושא, שיעשו עבורכם את החיים הרבה יותר קלים. מין מדריך קצרצר לבניית אתר מצליח.

ראשית, עליכם להגדיר את מטרות האתר. בלי שתגדירו את מטרות האתר, לא תוכלו להגיע לתוצאה הרצויה. כך תוכלו להתמקד בנתיב שלכם, ולהיות חדורי מטרה. תשאלו את עצמכם את השאלות הבאות, שיעזרו לכם להתמקד: למה אתם מקימים את האתר, מה אתם רוצים להשיג ולאן להגיע ולהתפתח?

שנית, ערכו מחקר שוק. רוצים לפתוח אתר לחנות הבגדים שלכם? כנסו לאתרים קיימים העוסקים בתחום, ולמדו מה כדאי לעשות ומה כדאי לא לעשות. מה מצליח ומה נכשל? על ידי למידה של אתרים מתחרים תוכלו להימנע מטעויות כאלו ואחרות.

אחרי שתסיימו עם המחקרים והמטרות, מגיע התכל'ס: רכישת כתובת (דומיין) לאתר ואחסון האתר. חשבו על שם מקורי עבור האתר שלכם, ורכשו את הדומיין המבוקש באחד האתרים המיועדים לכך, וישנם לא מעט, המציעים מבצעים כאלו ואחרים, ולעתים גם כוללים את האחסון בתוך המחיר.

אתר טוב הוא אתר עם תוכן איכותי. בחרו מילת מפתח שתאפיין את האתר שלכם, והשתמשו בה כדי למלא את התוכן באתר. כך יותר משתמשים ייחשפו לאתר שלכם, שיהיה מלא בתוכן וייראה ידידותי לעין. כמובן שתוכלו לפנות בנושא לאנשי מקצוע, שיעשו את העבודה בשבילכם, וגם יספקו את התוכן וגם יפתחו ויקדמו את האתר בדרכים שונות.

וכמובן, נושא הפרסום – נושא חשוב מאין כמותו להצלחת האתר שלכם (כמעט כמו בכל תחום עסקי). ישנן לא מעט אופציות לפרסום האתר, החל מפרסום בגופי המדיה השונים ועד פרסום האתר באינטרנט עצמו – באתרים שונים או דרך הרשתות החברתיות – תחום אשר צובר תאוצה בשנים האחרונות.

טיפ אחרון ולא פחות חשוב: החלק הקשה הוא לא בנייתו של האתר ופיתוחו, אלא תפעולו השוטף. לא קל לשמור על עסק מצליח, וכך גם בכל הקשור לאתרי האינטרנט השונים. רוצים להבטיח שהגולשים יחזרו ולא יאבדו עניין? שם הקוד הוא חידוש, חידוש ועוד פעם חידוש. עליכם לדאוג לרענן את האתר באופן קבוע, כדי שהגולשים ירגישו תנועה. אתר עומד ולא פעיל הוא אתר שאינו מושך גולשים. חשוב לזכור זאת.

האם בניית אתר לבד היא פתרון גם לאתרים עסקיים? התשובה היא לא. אתרים אלה מחייבים בונה אתרים מקצועי או חברה מקצועית. אתר עסקי צריך לעשות רושם של אתר גדול ומושקע עם עיצוב ברמה גבוהה ואת זה רק בודדים יודעים לעשות בעצמם.

 

פורסם בקטגוריה טכנולוגיה, עם התגים , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.