בידוד אקוסטי

בידוד אקוסטי, רעש ושקט

בידוד אקוסטי הוא דבר חשוב והכרחי בנסיבות שונות. בידוד יכול לעשות את ההבדל בין חיים קשים לאיכות חיים, בין רעש אימתני לשקט צלול. השימוש בבידוד מסוג זה נעשה תדירות במבנים מסוגים שונים.

כשמקימים מבנה מיסודו, במידה ולא מתוכננים מראש קירות ובידוד מלא לאקוסטיקה, ניתן להוסיף אותם גם בשלב מאוחר יותר. אין צורך בפירוק והריסת המבנה מיסודות וכיום ישנן שיטות שונות לבידוד שהן יחסית פשוטות ולא יוצרות נזק רב.

בידוד אקוסטי במקומות פרטיים וציבוריים

בידוד אקוסטי משמש גם לצרכים מסחריים ותעשייתיים וגם לצרכים פרטיים. אם יש ברשותכם דירה או בית פרטי ואתם מעוניינים בחדר אחד או שניים שיהיו מבודדים מרעש, בידוד אקוסטי הוא הפיתרון האידיאלי בשבילכם. במרבית המשפחות יש בן או בת בית שעיסוקם או תחביבם המרכזי הוא מוזיקה. נגינה על כלי רועש, בעיקר תופים או פסנתר, יוצרת תהודת קול חזקה ביותר.

בית פרטי או דירה הם אינם אולפן הקלטות. אם אחד מבני המשפחה מבלה שעות רבות בבית ומתאמן על כלי הנגינה שלו, יש לקחת בחשבון כי הדבר יגרום אי נוחות לשכנים ואף הערות על כך ובצדק. על מנת למנוע עוגמת נפש לסביבה ולהימנע מסכסוכים מיותרים, הקמה או בידוד של חדר ספציפי שבו יוכל בן הבית להתאמן הוא הפיתרון האידיאלי ביותר. לפני שאתם מחליטים ליצור בידוד אקוסטי, חשוב מאד לבדוק בקרב יצרנים ומשפצים עלויות של חומרים לצורך בידוד. קחו בחשבון שככל שהחלל גדול יותר, עשויות לגדול עלויות הבידוד שתרצו ליצור. כמו כן, ישנן רמות מסוימות שניתן לבקש מבחינת הבידוד שתרצו ליצור לחלל שלכם.

בידוד אקוסטי ניתן ליצור גם במקומות שבהם הפרטיות והשקט חשובים, כמו למשל: חדרי שינה. אם אתם מתגוררים באזור סואן שבו חולפים ללא הרף אוטובוסים, רכבים ואנשים (בעיקר בעיר ברחובות ראשיים) בידוד הוא הכרח. במקרה כזה בידוד אקוסטי לחלונות הדירה שפונים לכביש הוא דבר חשוב.

כך תוכלו לחיות באווירה שהיא כמעט כמו "מושב" בלב העיר הסואנת. כמובן שתוכלו למנוע מצב זה, אם מלכתחילה לא תעברו לגור במקום כל כך רועש. לעיתים מתרחשים מצבים בחיים שאין לנו שליטה עליהם וסיטואציות כמו אתר בנייה שמוקם ליד הבית שלנו, או הקמת כביש מהיר עשויות להפתיע.

בידוד אקוסטי וקניית דירה חדשה

בידוד אקוסטי גם עשוי להעלות את ערך הדירה שבה אתם גרים. זכרו שיצירת חדר או חלל שקט לרעשים חיצוניים היא פריבילגיה שלא כולם יכולים להרשות לעצמם. במידה ואתם עוברים לבית או דירה חדשים, כדאי לבדוק מראש האם יהיה חלל כלשהו שתזדקקו ליצור בו בידוד לטובת שיפור ושדרוג הדירה.

פורסם בקטגוריה טכנולוגיה, צרכנות. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.