איטום גגות

גג זקוק לקירות כדי להתמך בהם, לכן הוא גם השלב האחרון בבנייתו של בית, אבל הוא הראשון לעמוד בחזית פגעי מזג האוויר. לפיכך, גם אם אנו מקבלים את נוכחותו של הגג כמובנת מאליה, עלינו לזכור שהוא מצריך תחזוקה. בפעם הבאה שתרימו עיניים לתקרה, חישבו על איטום גגות »

הוצאות עד הגג

באופן טבעי, רובנו לא מקדישים מחשבה מיוחדת לגג, כי כל עוד משהו פועל ותקין, אנו לא תופסים את גודל חשיבותו. אך ברגע שגג מתחיל לדלוף, או אז מתחילות הצרות האמיתיות.

איטום גגות היא פעולה שאפשר לבצע באופן יסודי וחד פעמי ולשמור על ראש שקט למשך שנים ארוכות, או לבצע בחטף ולחזור על הפעולה בתדירות מתסכלת.

איטום גגות היא אינה פעולה של "כיבוי שריפות" המתבצעת רק בשעת חירום, כי אז בדרך כלל כבר מאוחר מדי והנזק נגרם. פרט לכך, איטום גגות חפוז עלול להוביל לבחירות מוטעות, ובחירה בחומר בלתי מתאים אף תגרום לכך שיהיה צורך להסיר את כל שכבות האיטום שעל הגג ולאטום מחדש. מדובר במטרד לא קטן הכרוך בהוצאות כספיות לא מבוטלות.

על אף שפרסומים רבים בשוק מציעים חומרי איטום שיבצעו למענכם את האיטום המושלם, יש לזכור שלא כל החומרים מתאימים לכל הגגות.

לא פעם גג דולף הוא גג שנאטם עם שעטנז של חומרי איטום בשל נסיון לחסוך בעלויות.

כאשר מבצעים איטום גגות תוך שימוש בשכבות העשויות מחומרי איטום שאינם מאותה משפחת חומרים, השכבות ינתקו זו מזו, וכך יצא החיסכון בהפסד.

הצלחה בתחום איטום גגות פירושה איטום המחזיק מעמד לאורך שנים.

אז איזה חומר מומלץ?

השוק מוצף בחומרי איטום גגות, אך הנפוצים שבהם הם יריעות ביטומניות, חומרי איטום ביטומנים משחתיים, זפת חם, חומרי איטום אקריליים, יריעות PVC או יריעות EPDM.

כעיקרון, החומר המומלץ ביותר לאיטום הגג שלכם תלוי במידה רבה בחומר האיטום שכבר קיים על הגג שלכם. כאשר נשתמש בחומרי איטום מאותה משפחת חומרים, נבטיח אחיזה טובה יותר ונמנע אפשרות להנתקות של השכבות זו מזו.

גם אם בתקופה הראשונה נדמה כי האיטום עלה יפה והוא נראה תקין לחלוטין, בתקופת חילופי העונות יתחיל תהליך של היפרדות החומרים זה מזה. יש לזכור שכל חומר מגיב אחרת לחום ולקור, כל חומר איטום מתנפח ומתכווץ כתגובה לסביבה, וכאשר החומרים בעלי תכונות שונות, תגובותיהם יהיו בלתי מתואמות.

לעתים ההיפרדות תהיה מקומית בלבד, ואז הנטיה תהיה לאטום נקודתית את האזור הבעייתי בשל חיסכון בעלויות, ולעתים האיטום כולו יהיה כשלון חרוץ. במצב כזה, לא נותרת כל ברירה אלא לקלף את כל שכבות האיטום מן הגג.

אם אנו בכל זאת אוטמים את הגג בחומר השייך למשפחת חומרים אחרת, רצוי לבצע את האיטום באופן ישיר על גבי התשתית המקורית של הגג.

פורסם בקטגוריה טכנולוגיה. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.