אטמי אוזניים

הרבה שעות שינה נגזלו בשל כאבי אוזניים בקרב ילדים. הגנה באמצעות אטמי אוזניים תמנע דלקות וזיהומים, ותסייע לשנת לילה רציפה של ההורים.

להקדים תרופה
כאבי אוזניים שכיחים בקרב ילדים, הן בשל דלקות הנובעות ממבנה האוזן והן בשל הקרנת הכאב לאוזניים ממוקד אחר. כאב אוזניים כרוני אינו פשוט לאבחון ולטיפול, והוא עשוי לגרום סבל מתמשך.

כאשר ילד סובל מהצטברות נוזלים מאחורי עור התוף למשך תקופה העולה על שלושה חודשים עד כדי אובדן שמיעה, ממליצים הרופאים על ניתוח כפתורים.
מדובר בניתוח אשר במהלכו מוחדרות צינוריות ניקוז לאוזניים, כדי שהנוזלים שינוקזו יאפשרו אוורור של האוזן התיכונה.

לאחר הניתוח, מנחים הרופאים לשמור על אוזני הילדים יבשות, אך לא תמיד מסתמן שיתוף פעולה מצד הילדים עם ההמלצה, במיוחד משום שהאוזניים רגישות מאוד למגע. לכן, רצוי להתאים מידות של אטמי אוזניים נגד מים לילדים לפני הניתוח.

אטמי אוזניים נגד מים נוצרו במיוחד בשל הצורך באוזניים יבשות לאחר ניתוח. אלו האחרונים עשויים מסיליקון שקוף או צבעוני, כך שילד יוכל לזהות בקלות לאיזו איזן שייך כל אטם לפי צבעו. עבור הילדים הסרבניים, קיימים אף אטמי אוזניים מקושטים שישכנעו אותם להשתמש בהם בשמחה.

אטמי אוזניים לפי מידה
אטמי אוזניים המותאמים לאוזן הפרטית של כל ילד היא מהלך נבון ורצוי, אך יש לזכור כי האוזניים גדלות בהתאם לצמיחת הילד, משום כך יש להתאים את אטמי האוזניים למידות המשתנות, בפרט אם הילד עושה שימוש באטמי אוזניים לאורך זמן. בנוסף, יש לבדוק את מידת האטימות מידי ששה חודשים.

אטמי אוזניים לפי מידה מיוצרים בתהליך שראשיתו אטימה של תעלת האוזן על ידי ספוגית וחומר מידה רך, המתקשה באוזן עצמה. כשבועיים בערך מיום לקיחת המידות, מסופקים אטמי אוזניים מותאמים אישית.

שומרים על אוזן יבשה
כאשר מים חודרים אל האוזן, עלולות להגרם תופעות בלתי רצויות, ביניהן דלקות חוזרות, שהישנותן מעלה חשש לפגיעה בשמיעה.
אטמי אוזניים משמשים אנשים בעלי רגישות גבוהה לחדירת מים, העלולה להתקיים בשל נקבים או קרעים בעור התוף, הן כתוצאה מהליך רפואי כגון ניתוח, והן בשל פגיעה פיזית אחרת.

כאשר אטמי אוזניים בנויים לפי מידת האוזן, הם מונעים חדירה של מים בשעת מקלחת או שחיה, וכך יכול אדם בעל רגישות לתפקד כרגיל ולא למנוע מעצמו פעילויות הנאה ופנאי, או להיות מוגבל בשעת ביצוע פעילויות יום יומיות.

תפקוד תקין הוא חיוני בקרב ילדים לשם התפתחותם התקינה, הן הנפשית, הן החברתית והן הפיזית. פעילות גופנית ושחיה בפרט, מפתחת את גופו של הילד, מאפשרת לו לפעול פעילות גופנית בריאה, ומחזקת את בטחונו העצמי.

אטמי אוזניים מקטינים ואף מונעים כליל את הסכנה הבריאותית שמהווה חדירת מים לאוזן, מסירה כל מגבלה בכל הנוגע לפעילות הכרוכה במגע עם מים.

פורסם בקטגוריה בריאות. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.